צלבנים בארץ הקודש שחזור קרב קרני חיטים

קרב קרני חיטין הוא קרב שהתרחש ב-4 ביולי 1187, בקרני חיטין הסמוכה לטבריה, בין הצלבנים ממלכת ירושלים בהנהגת גי דה ליזינאן, ובין השושלת האיובית בהנהגת צלאח א-דין. בקרב זה נחלה השושלת האיובית ניצחון מכריע מול הצלבנים.

הקרב היה שיאו של מאבק שניהל צלאח א-דין נגד ממלכת ירושלים הצלבנית. קרב זה, אשר בו נחל צלאח א-דין את ניצחונו הגדול על הצלבנים, היווה את נקודת השבר של ממלכת ירושלים, שלאחר הקמתה בעקבות מסע הצלב הראשון נראתה ככוח אזורי מבוסס. לאחר קרב קרני חיטין החלה התמוטטות הממלכה עד לחורבנה הסופי – התבוסה הייתה קשה עד כדי כך שכמעט כל הערים והמבצרים הצלבניים נכנעו לצלאח א-דין לאחריה, וממלכת ירושלים הפסיקה בעקבותיה להוות גורם משמעותי בארץ ישראל.

עד כאן דברה של ההיסטוריה, אני הצטרפתי למועדון השיחזור של הקרב הזה.

זו חבורה של אנשים משוגעים לדבר, אשר מתכנסת פעם בשנה ומשחזרת את הקרב הזה קודמים לכך יומיים של רכיבה והליכה ברגל, עם חניות בדרך. הם מצוידים בלבוש שלבשו אז הצלבנים עם שריון הקשקשים הכבד שלהם וקסדות מברזל יצוק, ומי שתפקידו היה לגלם את אנשי צבא צלח אדין ליפף את ראשו בטורבן.

בחניות הם אוכלים את האוכל שאכלו אז כלומר שום דבר מהמזונות שהתפתחו בימינו לא עגבניות לא תירס וכדו'. מים הם שותים מנאדות עור, והיה חם מאד באותו יום.

החבורה הגיעה לעמק בדיוק באתר שם התרחש הקרב ההיסטורי, התרגשות גדולה אנשים החלו להתקרב כדי לצלם ולהצטלם. . הפרשים החלו להלחם בחרבות וכידונים, אח"כ עברו להלחם בקרקע, אנשי צלאח אדין בקשות חיצים ואבני קלע, חלק החזיק חרבות ביד. הצלבנים באו אף הם חמושים, בחרבות כידונים, ומגינים בידיהם.

בדיוק כמו בהיסטוריה כל שנה מנצחים אנשי צלאח אדין ועורפים את ראשו של מנהיג הצלבנים.

לפתע מתגלגל ראש עשוי מקלקר בשדה.

החלק המשעשע בארוע היה, כשהאנשים שנלחמו כמוסלמים, אמנם צעקו אללה הוא אכבר אבל מיד עברו לדרבן עצמם ברוסית. זאת מכיוון שרוב המשחזרים הם ממדינות חבר העמים.

הקרב נראה כל כך אוטנטי, התרחש בנוף מרהיב של הגליל. אמנם הכל היה צהוב ויבש מסביב,

אבל היה בזה קסם ארצישראלי, אני אחזור גם בשנה הבאה.

צילומים: תמר מצפי© כל הזכויות שמורות

אהבתם את הפוסט? שתפו עכשיו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלי

צילום מזווית אחרת
נסיון ארוך בתעשייה
הרצאות משעשעות ומעוררות השראה
Previous
Next