תל אביב מתעוררת

השבוע קיבלתי משימה {עבור מוסף סופ"ש של גלובס}, לצלם רצים ב06:30 בבוקר ליד שפך הירקון בתל אביב, מיד חישבתי בראשי מתי עליי להתעורר וכמה שעות אשן בלילה וכו', קצת קיטרתי על המשימה שהוטלה עליי. לא אוהבת להתעורר מוקדם, לא נרדמת בקלות מהמתח, שמא לא אתעורר בזמן.

הגעתי לשפך הירקון קצת לפני שעת המפגש עם המצולמים, המראה שהתגלה לעיני היה מענג, תל אביב המתעוררת, מראה הטבע המשנה את צבעיו לנגד עיני היה מרומם נפש. השמיים התבהרו אט אט האפור כהה שכיסה את השמיים התחלף לגוונים של כחול וכשהשמש החלה לעלות הפך לצהוב. הכל היה שקט ואיטי מידי פעם חלפו על פניי רצים, חלק בקבוצה וחלק בודדים היו גם רוכבי האופניים. בנחל חתרו שייטי הקייאקים מתחת לגשר לעבר הים. 

קיאקים בכל מיני צבעים חתכו את המים לצד אנפות וברוזים. דייגים סבלניים ישבו בשקט וחיכו לדגים, מסביבם עדת חתולים ממתינה לדגים הקטנים שהדייגים זרקו להם מידי פעם. הצללים מסביב הוסיפו לאוירה הקסומה והשקטה. עוד התמתחות קלה ופיהוק, רגע לפני שהעיר הופכת להיות עמוסה תזזיתית ורועשת.

השבוע קיבלתי משימה {עבור מוסף סופ"ש של גלובס},לצלם רצים ב06:30 בבוקר ליד שפך הירקון בתל אביב, מיד חישבתי בראשי מתי עליי להתעורר וכמה שעות אשן בלילה וכו', קצת קיטרתי על המשימה שהוטלה עליי. לא אוהבת להתעורר מוקדם, לא נרדמת בקלות מהמתח, שמא לא אתעורר בזמן. הגעתי לשפך הירקון קצת לפני שעת המפגש עם המצולמים, המראה שהתגלה לעיני היה מענג, תל אביב המתעוררת, מראה הטבע המשנה את צבעיו לנגד עיני היה מרומם נפש. השמיים התבהרו אט אט האפור כהה שכיסה את השמיים התחלף לגוונים של כחול וכשהשמש החלה לעלות הפך לצהוב. הכל היה שקט ואיטי מידי פעם חלפו על פניי רצים, חלק בקבוצה וחלק בודדים היו גם רוכבי האופניים. בנחל חתרו שייטי הקייאקים מתחת לגשר לעבר הים. קיאקים בכל מיני צבעים חתכו את המים לצד אנפות וברוזים. דייגים סבלניים ישבו בשקט וחיכו לדגים, מסביבם עדת חתולים ממתינה לדגים הקטנים שהדייגים זרקו להם מידי פעם. הצללים מסביב הוסיפו לאוירה הקסומה והשקטה. עוד התמתחות קלה ופיהוק, רגע לפני שהעיר הופכת להיות עמוסה תזזיתית ורועשת.

הבטחתי לעצמי להתעורר מוקדם ולבוא לנמל לעיתים קרובות יותר כדי לחוות שוב את הקסם, בנתיים יש לי את התמונות כדי לשחזר לעצמי את התחושה.

צילום: תמר מצפי© כל הזכויות שמורות
[/av_textblock

אהבתם את הפוסט? שתפו עכשיו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלי

צילום מזווית אחרת
נסיון ארוך בתעשייה
הרצאות משעשעות ומעוררות השראה
Previous
Next